Для витворення водного біоценозу та будівництва гідротехнічної споруди треба спочатку вирішити питання місця і виду водойми. Від цього вибору залежатиме і призначення водойми. Так от. Власний ставок можна збудувати трьома способами. Перший і найкращий спосіб і в розумінні найдешевший це - знайти джерело, маленький потічок який витікає (протікає) десь близько до Вашої ділянки та влаштувати собі з нього водопостачання. Це значить, що Ви спочатку викопуєте на своїй ділянці яму, влаштовуєте дно, насипаєте і укріплюєте берега та влаштовуєте водозлив. Потім утворюєте природній (або трубний) канал від джерела чи потічка до Вашого ставка і поступово заповнюєте його водою. Детальне будівництво такої водойми читайте тут.
Другий варіант, складніший, але при наявності невеликих коштів можна його реалізувати. Він полягає в тому, щоб перегородити дамбами уже існуючий природній чи штучний водний канал (балку, обвідний канал річки, пожарний земляний рів тощо) та забезпечити протічність води через водозабір і водозлив, що вмонтовуються безпосередньо в дамби або перед ними (монахи). Якщо даний канал заповнюється лише талими чи дощовими водами, то необхідно додатково забезпечити дві умови - зменшити втрату води через фільтрування і випаровування і забезпечити резервне водопостачання через влаштування колодязя або свердловини поруч або як крайній засіб - централізоване водопостачання. Опис цього виду водойми можна зайти тут.
І нарешті самий дорогий водний об'єкт - це власна водойма на своїй земельній ділянці.
Більшість заможних громадян схиляються саме до цього варіанту з двох причин - не потрібно ходити погоджувати будівництво з різними державними органами (а в двох перших варіантах рано чи пізно доведеться "зустрітись" з ними) і що найголовніше - можна врахувати усі ландшафнті переваги ділянки і зробити красиве і затишне озерце.
Як організувати таке будівництво можна ознайомитися на відповідній сторінці сайту.
Тепер переходимо до детального проектування своєї водойми.